DOE-DE-R199
Diffraktive optical Element DOE Quasi-continous line - PC - 8x0.63mm - 45.5° @4…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 500mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 25.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 10 - 35, typ 20mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 28g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DJ850-0.85-5(8x26)-VCSEL-HQ Pedido Nr.: 70135367 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.85mW, 5V DC, 8x26mm, class 1,m VCSEL Laserdiode 84.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD520-10-24(16x80)-C1000-QCW Pedido Nr.: 70121209 Isolated line lasermodule, 90°, green, 520nm, 10mW, 12-24V DC, 16x80mm, class 1M, wire length 1m, internal modulation 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLD532-25-5(20x80) Pedido Nr.: 70101416 modulated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 25mW, 5V DC, 20x80mm, class 2M 546.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-3-3-FA(14x45)-AP Pedido Nr.: 70108613 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFNT-3 Pedido Nr.: 70104547 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE286-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119008 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 41 LINES - PC - 8x1,2mm 63° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R286 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-D532-30-3-F(20x90) Pedido Nr.: 70121490 Adjustable High Power DOE Laser, green, 532nm, 30mW, 3V DC, 20x90mm, class 3B, with connector 739.41 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MH635-4-5(14x45) Pedido Nr.: 70101751 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 4mW, 5V DC, 14x45mm, class 3R 87.31 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!