DB635-1-3-FA(14x45)-AP
isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, axial paral…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Fiber |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3R |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 3 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 120 - 160, typ 160mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 7g |
| Fiber core diameter | Ø200µm |
| Fiber included | Ja |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064-MEDICAL-BOX Bestel Nr.: 70146721 Laser safety glasses for medical and cosmetic applications, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo printing - Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4; Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5; Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 - Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6; Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7; Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 - Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm and INFRARED 1064nm included: Wall mount for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall installation are included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective glasses" 1x Sticker for marking hazards from optical radiation 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-24-F(16x65)-QCW-DOE Bestel Nr.: 70145366 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics, 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000 Bestel Nr.: 70134711 Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-635-5-24(16x65)-NT Bestel Nr.: 70142594 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, with DOE R254 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-25-3(14x45) Bestel Nr.: 70117073 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 25mW, 3V DC, 14x45mm, focus 3m, class 2M 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-3-F-S(22x100)90 Bestel Nr.: 70109634 focusable Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 3V DC, 22x100mm, class 1 122.61 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!