DOE257-635-5-5(10x24)-ADJ
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 51x51 Dots PC 8x1.2mm 31,8° @660nm, 5V DC…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 12mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 120° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 500mm |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 120 - 250, typ 180mA |
| Housing Color | zwart |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 203g |
| Protection Class | IPIP 67 |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE396-635-10-5-F(16X62) Bestel Nr.: 70184693 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 10mW, 5V DC, 16x62mm, Class 2, including DOE-DE-R396 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-3(12x30.5) Bestel Nr.: 70104097 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x30.5mm, class 3R 21.76 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI532-5-3(16x60)-NOD-70110111 Bestel Nr.: 70110111 Dotlaser, 532nm, 5mW, 3V DC, Class 3R, isolated housing, without driver, with screened cable (3x0.1mm²)length of 300mm 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119428 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14)-ADJ-C50 Bestel Nr.: 70107111 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-635-1-24-F(12X54)-C300 Bestel Nr.: 70184365 Adjustable isolated DOE laser module, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, Class 1, includes DOE R205 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI670-5-3(8X21) Bestel Nr.: 70158854 Dot lasermodule, red, 670nm, 5mW, 3V DC, 8x21mm, class 3R 68.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA658-20-5(20x95) Bestel Nr.: 70116618 isolated Dot lasermodule, red, 658nm, 20mW, 5V DC, 20x95mm, class 3B 285.63 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!