LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 15mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.1mrad |
| Size of Laserdot | instelbaar |
| Operating Distance | 250m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | zwart |
| Connector | 2.1 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 68g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
| LASER-BULLET-9MM-650-5 Bestel Nr.: 70151190 9mm Luger Training Laser Bullet, red, 650nm, 5mW, Ø9mm, Laserclass 3R, collimated, gold plated brass 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC658-40-5(12x31) Bestel Nr.: 70123890 Dot laser, red, 658nm, 40mW, 5V DC, 12x31mm, class 3B 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-3(4x10)-ADJ Bestel Nr.: 70152685 Adjustable Dot laser, 650nm, 1mW, Focus adjustable in the range 10-20mm, Spotsize <0.04mm@15.1mm, 4x10mm, 3V DC 83.11 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R299 Bestel Nr.: 70137705 Diffractive Optical Element DOE Cross - 75° @ 650nm PC 8x1mm 49.50 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!