LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | Vast |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 7° |
| Beta | 5° |
| Gamma | 0.33° |
| Delta | 5° |
| a | 12.2mm |
| b | 8.7mm |
| c | 0.51mm |
| d | 8.7mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE283-635-5-24-F(16X65) Bestel Nr.: 70154450 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, incl. DOE R283, QC-Linie, 20° fan angle @633nm 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-635-5-5(10x24)-ADJ Bestel Nr.: 70134070 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 65Lines (Square Area, Central Line Thicker) PC 8x1.2mm 25.7° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R255 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-1-3(8x25)-HT-CON-JST Bestel Nr.: 70125993 Isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 8x25mm, class 2, protection class IP67, High Temperature Module max. 70°C operating Temp. incl. JST-ZHR-2 86.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-24(16x64)5DEG-F1000 Bestel Nr.: 70122183 isolated Cross lasermodule, red, 5°, 635nm, 2mW, 24V DC, 16x64mm, class 1 99.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE405-5-5-F(14x60) Bestel Nr.: 70112733 focusable isolated Line lasermodule, blue, 90°, 405nm, 5mW, 5V DC, 14x60mm, class 1 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-25-3(14x55)10DEG-F500 Bestel Nr.: 70121452 isolated Line lasermodule, red, 10°, 658nm, 25mW, 3V DC, 14x55mm, focus 500mm class 3R, uniform Intensity Distribution 310.84 EUR |
| PICO-LPG-520-1064-04 Bestel Nr.: 70189957 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable arms, CE certified, 160mm x 144mm x 48mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-532nm, protection levels DIR LB5 + M LB5 ● Wavelength: 900-1080nm, protection level DIR LB5 Particularly suitable for: GREEN laser 520nm, GREEN 532nm and INFRARED 1064nm 117.56 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118810 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 60° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R280 470.50 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!