F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 0.2mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 100° |
| Line Thickness | <2mm@1000mm |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±1° |
| Rise Time | <0.2ms |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 350mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 40 - 200, typ 170mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -20°C - 50°C |
| Weight | 16.5g |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-575-600 Bestel Nr.: 70153873 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4, wavelength: >315-395nm, protection level DR LB4, wavelength: >575-600, protection level DI LB4, wavelength: >582-598, protection level I LB6, wavelength: >585-595, protection level I LB7, * Especially suitable for: Laser Orange 595nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE252-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111460 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 23.9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R252 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-3-FA(12x40)-AP-C1800 Bestel Nr.: 70138016 Isolated point laser module, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 12x40mm, Class 2, axial parallel 61.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE261-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118759 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R261 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-18(48X86) Bestel Nr.: 70161137 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 18mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-5-24(20x80)-F300 Bestel Nr.: 70132397 isolated Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 5mW, 24V DC, 20x80mm, class 1M, focus 300mm, without protection lens 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PLD635-4-3(12x34) Bestel Nr.: 70103731 isolated Dotline lasermodule, red, 635nm, 4mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-5-4.5(9x20)90 Bestel Nr.: 70138771 Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 5mW, 3-4.5V DC, 9x20mm, class 1 22.61 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!