DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 0.2mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 100° |
| Line Thickness | <2mm@1000mm |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±1° |
| Rise Time | <0.2ms |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 350mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (1000mm) |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 40 - 200, typ 170mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -20°C - 50°C |
| Weight | 16.5g |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE252-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111460 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 23.9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R252 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LG650-25-3(14x45) Pedido Nr.: 70122893 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 25mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE254-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118681 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 25 LINES - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R254 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-10-24(32x115)110-PWL-M12 Pedido Nr.: 70134766 Isolated Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 10mW, uniform line intensity, Powell lens, 12-24V DC, 32x115mm, class 2M, with M12 connector 848.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE261-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118759 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 6,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R261 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE246-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118919 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Cross with surrounding high-contrast area - PC - 8x1,2mm 10° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R246 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH658-60-3(14x45) Pedido Nr.: 70118568 isolated dot lasermodule, red, 658nm, 60mW, 3V DC, 14x45mm, class 3B 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-16-24-F(14x62)30 Pedido Nr.: 70124736 focusable isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 24V DC, 14x62mm, class 2M 201.60 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!