DD650-0.5-4(14x33)-AP-CON
isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.5mW, 4V DC, 14x33mm, class 2,
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 2.5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <0.3mm@100mm |
| Operating Distance | 0.1m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 4000mm |
| Wire type | Belden, AWG 28, 2.20mm, SK-20554-604(2CX28AWG) |
| Focus | fixed (100mm) |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 20 - 55, typ 32mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 27g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-605-642-ADJ-60 Bestel Nr.: 70152203 Laser safety goggles, adjustment goggles, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses band, CE-certified, 150mm x 85mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-315 D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-395 D LB4 * CE Rating: .01W 2*10E-6J 605-642 RB1 * CE Rating: .1W 2*10E-5J 643-695 RB2 * Especially suitable as adjustment goggles for: Laser Red 605-642nm 226.81 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!