LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 3mm |
| Size of Laserdot | <4mm@5m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Axial Divergence | ±0.1° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3.5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 50 - 90, typ 70mA |
| Battery | CR123A Lithium Battery, 3V 1400mAh |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 74g |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | LABEL-DIN-CLASS2-DE Bestel Nr.: 70110838 Safety Label german DIN EN 60825, Class 2, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-5(14x45)-PL Bestel Nr.: 70110074 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-24(20x135)-M12 Bestel Nr.: 70123647 isolated, adjustable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 697.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI850-0.7-5(8x22) Bestel Nr.: 70123906 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.7mW, 5V DC, 8x22mm, class 1 123.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLB850-15-5-F(16X45)10 Bestel Nr.: 70153453 isolated focusable line lasermodule, IR, 10°, 850nm, 15mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R, power adjustable 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-8-24(20x95) Bestel Nr.: 70116601 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 8mW, 24V DC, 20x95mm, class 3B 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDC638-100-5(12X50) Bestel Nr.: 70190823 Modulated dot laser module, red, 638nm, 100mW, 5V DC, 12x50mm, Class 3B, focusable, intensity adjustable (0-5V) 520.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE221-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70110968 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 1:72 DOT Circle - PMMA - 8x1mm 25° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R221 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-1-12(9x20)-C400-JST Bestel Nr.: 70124248 dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 12V DC, 9x20mm, class 2, cable 400mm, with JST Connector C200030-03-90-01 15.88 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!