LD635-1-24(12x50)-C3500
isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Cross |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <0.5mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 6.6, typ 6V DC |
| Operating Current | 25 - 75, typ 47mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 45g |
| Power Supply | Power Supply 6V DC with 2.1x.5.5mm Connector |
| Verticality | < ±0.5° |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-45-5(20x90)110-PWL-ADJ Bestel Nr.: 70134742 Adjustable isolated Line lasermodule, red, 110°, 660nm, 45mW, uniform line intensity, Powell lens, 5V DC, 20x90mm, class 3R, with connector 588.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD520-1-3(22x105)-S-AP-QCW Bestel Nr.: 70122343 Dot lasermodule, green , 520nm, 1mW, 3V DC, 22x105mm, class 2, internal modulation, axial parallel 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-5(14x45)-PL Bestel Nr.: 70110074 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 5V DC, 14x45mm, class 2M 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-24(20x135)-M12 Bestel Nr.: 70123647 isolated, adjustable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 697.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDI850-0.7-5(8x22) Bestel Nr.: 70123906 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 0.7mW, 5V DC, 8x22mm, class 1 123.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLB850-15-5-F(16X45)10 Bestel Nr.: 70153453 isolated focusable line lasermodule, IR, 10°, 850nm, 15mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R, power adjustable 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-8-24(20x95) Bestel Nr.: 70116601 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 8mW, 24V DC, 20x95mm, class 3B 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDC638-100-5(12X50) Bestel Nr.: 70190823 Modulated dot laser module, red, 638nm, 100mW, 5V DC, 12x50mm, Class 3B, focusable, intensity adjustable (0-5V) 520.92 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!