F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punt |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 0.85mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Beam Diameter | 1.5mm |
| Size of Laserdot | <8mm@10m |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <1% |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (10.0m) |
| Output Aperture | 1.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 21 - 27, typ 24V DC |
| Operating Current | 25 - 50, typ 35mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 30g |
![]() | LFNT-24-C Bestel Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-15-24(20x135)-M12 Bestel Nr.: 70124705 isolated, adjustable Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 2M, stainless steel housing, incl. Mounting 562.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CA532-10-3(20x80) Bestel Nr.: 70100310 Cross lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 3V DC, 20x80mm, class 1M 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE266-DD635-5-24(16x65) Bestel Nr.: 70144680 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 2M, mit DOE266 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC650-16-24(15x52)30 Bestel Nr.: 70132694 Modulatable isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 24V DC, 15x52mm, class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB658-50-24(40x210) Bestel Nr.: 70115475 Isolated line laser module, red, 90°, 658nm, 50mW, 24V DC, 40x210mm, Class 2M, incl. mounting bracket 478.91 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-3(16x45)-F1000 Bestel Nr.: 70105346 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1, with protection lens 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)-APERTURE Bestel Nr.: 70119794 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 0.4m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-ADJ-C150 Bestel Nr.: 70132038 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3-5V DC, 8x21mm, class 2 38.57 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!