DOE250-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 29,3° with power…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | 2mm@5m |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 5% @ -10-45°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1000mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (5.0m) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 12 - 24, typ 24V DC |
| Operating Current | 20 - 75, typ 50mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 50g |
| internal modulation frequency | 1kHz |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | NT-TT-12 Bestel Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R215 Bestel Nr.: 70107913 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 18.2° @645nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14) Bestel Nr.: 70103069 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R398 Bestel Nr.: 70148398 Diffraktives optical Element DOE 85146-Dot Truely-Random Pattern - PC - 8x0.63mm - 95.0°x64.9° @940nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-5-F(22x80) Bestel Nr.: 70105827 focusable Dot lasermodule, green, 532nm, 15mW, 5V DC, 22x80mm, class 3B 319.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-24(20x80)-F300 Bestel Nr.: 70132373 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 24V DC, 20x80mm, class 2, focus 300mm, without protection lens 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH635-5-3(12x32)39DEG Bestel Nr.: 70107609 isolated Line lasermodule, red, 39°, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-3.5-5(20x80) Bestel Nr.: 70100204 Dot lasermodule, green, 532nm, 3.5mW, 5V DC, 20x80mm, class 3R 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E650-2-3(43x175)APT30 Bestel Nr.: 70102444 Isolated Expander lasermodule, red, 650nm, 2mW, 3V DC, 43x175mm, class 1M 235.21 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!