BALLHEAD-MOUNT-08(25x66)
Mount for laser module D=8mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for attachm…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | instelbaar |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1130mm |
| Wire type | 22AWG, black, 3,6mm |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 4mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 3 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 30mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 40g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R266 Bestel Nr.: 70110364 Diffractive Optical Element DOE Solid Line PC - 8x1,2mm 5° @633nm 49.50 EUR |
| KS-MOUNT-20(36X62)-MAGNETIC Bestel Nr.: 70160253 Magnetic mount for laser module 20mm, diameter 36mm, height 62mm, plastic, holding force 6.5 kg 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH830-3-24(12X40)60DEG-F450 Bestel Nr.: 70159837 line lasermodule, IR, 60°, 830nm, 3mW, 24V DC, 12x40mm, class 1, focus 450mm 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB658-50-230(40x210)45 Bestel Nr.: 70118537 isolated Line lasermodule, red, 45°, 658nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R,, incl. Mounting 604.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB850-15-5(16x45)10DEG-F300-POTI Bestel Nr.: 70119732 isolated cross lasermodule, red, 10°, 850nm, 15mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R, focus 300mm, with potentiometer for output power regulation 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CA532-0.4-3(20x80) Bestel Nr.: 70104394 Isolated cross lasermodule, green, 90°, 532nm, 0.4mW, 3V DC, 20x80mm, class 1 294.03 EUR |
| DA405-0.4-5(12X40) Bestel Nr.: 70183788 Dot laser module, blue, 405 nm, 0.4 mW, 5 V DC, 12x40 mm, Class 1, focusable 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-635-5-6(10x24)-ADJ Bestel Nr.: 70133936 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16.5° @650nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 104.96 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!