DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.2m |
| Operating Distance | 0.2m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Meting |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (200mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 45, typ 31mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI850-4-3(8x21)-AP Bestel Nr.: 70121292 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 4mW, 3V DC, 8x21mm, class 3R 147.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-10-3-F(16x65)-CON-DOE Bestel Nr.: 70121513 Adjustable DOE Laser, green, 532nm, 10mW, 3V DC, Laser class 3B without DOE, 16x65mm 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS1M-EN Bestel Nr.: 70119565 Safety Label english DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-3(14x45)45-PL-C1500 Bestel Nr.: 70106060 Isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M, protection lens 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-16-3-F-S(22x100)90 Bestel Nr.: 70110166 focusable Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 22x100mm, class 2 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE262-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111569 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 11,8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R262 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660-60 Bestel Nr.: 70154467 Laser protection goggles, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses strap, CE certified, Fitover - 150mm x 85mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-400nm, protection level DR LB4 ● Wavelength: >615-660nm, protection level DIR LB3 * ● Wavelength: >660-665nm, protection level DIR LB4 ● Wavelength: >665-715nm, protection levels D LB4 + IR LB5 ● Wavelength: 694nm, protection level IR LB7 * Particularly suitable for: LASER ULTRAVIOLET 180nm and RED 660nm 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB520-10-5(20x90)110-ADJ-CON Bestel Nr.: 70135343 Adjustable cross laser module, green, 110°, 520nm, 10mW, 5V DC, 20x90mm, Class 1M, with 2.5mm DC hollow plug (+ inside) 403.28 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!