DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.2m |
| Operating Distance | 0.2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (200mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 45, typ 31mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-50-3(14x147)-S-FIBER3M Pedido Nr.: 70149609 Fiber lasermodule, green, 520nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A., battery operated, including transmission fiber 3m with FC Connetor 840.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD635-5-3(8x23) Pedido Nr.: 70103854 Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 8x23mm, class 3R 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH640-30-5(18x60)90-PWL-F250 Pedido Nr.: 70146783 line laser, red, 90°, 640nm, 30mW, 5V DC, 18x60mm, class 2M, uniform line distribution, Powell lens, Focus 250mm, TTL modulation 1,109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-10-3(20x80)-F750 Pedido Nr.: 70113129 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 10mW, 3V DC, 20x80mm, class 1 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-35-3(22x65) Pedido Nr.: 70102253 isolated, red, dot lasermodule, 650nm, 35mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI520-0.4-3(8x25)-QCW Pedido Nr.: 70121841 adjustable, isolated Dot lasermodule, green, 520nm, 0.4mW, 3V DC, 8x25mm, class 1, current 35mA, QCW 10kHz modulation, focusable 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E532-5-3(43x200)APT30 Pedido Nr.: 70102505 isolated Expander lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 43x200mm, class 1M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MH650-40-5(22x65) Pedido Nr.: 70102062 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 40mW, 5V DC, 22x65mm, class 3B 369.66 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!