DOE245-635-1-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10°, 5V DC, Ø10x22mm…
他の販売者は個人提供しかないので、私たちの公開の価格に驚きますか?私たちの計算基礎は透明さ、信用、顧客の無差別の扱いですから、見比べる可能性があります。
| 個: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 割引: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | ガラス・レンズ ARコーテッド |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | 合わせできる |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | 絶縁した |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 24.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 5 - 30, typ 12mA |
| Housing Color | 黒 |
| Connector | 2.1 mm DC socket (+pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 30g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive |
| Alpha | 36° |
| Beta | 26° |
| Gamma | 1.09° |
| Delta | 26° |
![]() | LFNT-24-C 注文番号: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-50-5(20x75.5) 注文番号: 70141481 Fiber lasermodule, green, 520nm, 50mW, 3-5V DC, 20x75.5mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating lens 1,252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064-MEDICAL-BOX 注文番号: 70146721 Laser safety glasses for medical and cosmetic applications, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo printing - Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4; Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5; Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 - Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6; Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7; Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 - Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm and INFRARED 1064nm included: Wall mount for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall installation are included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective glasses" 1x Sticker for marking hazards from optical radiation 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-3-F(16x65)-QCW-DOE 注文番号: 70132564 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI980-25-3(16x50) 注文番号: 70103137 focusable Dot lasermodule, infrared, 980nm, 25mW, 3V DC, 16x50mm, class 3B 94.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-180-980 注文番号: 70147568 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * Wavelength: 180-315 D LB7 + IR LB4, >315-400 DIRM LB5, >400-534 D LB5 + IRM LB6, 720-770 + >850-1080 DIRM LB5, 750-765 + 980-1065 D LB5 + IR LB7 + M LB7Y, >770-850 DIRM LB4 *OD:180-534 7+, 720-770 5+, 750-760 7+, 770-850 4+, 850-1080 5+, 980-1064 7+ * Especially suitable for: Laser BLUE 405nm, BLUE 445nm, BLUE 450, GREEN 520nm, GREEN 532nm, RED 755nm and IR 980nm 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH980-120-5-F(16x65)60DEG 注文番号: 70145380 isolated Line lasermodule, adjustable, infrared, modulated, 60°, 980nm, 120mW, 5V DC, 16x65mm, class 3R 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14) 注文番号: 70103069 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD980-80-3(22x65) 注文番号: 70101478 focusable isolated Dot lasermodule, infrared, 980nm, 80mW, 3V DC, 22x65mm, class 3B 140.25 EUR |