DOE245-635-1-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 1mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10°, 5V DC, Ø10x22mm…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 24.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 5 - 30, typ 12mA |
| Housing Color | negro |
| Connector | 2.1 mm DC socket (+pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 30g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive |
| Alpha | 36° |
| Beta | 26° |
| Gamma | 1.09° |
| Delta | 26° |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-7-3(12x34) Pedido Nr.: 70102031 isolated, dot lasermodule, red, 650nm, 7mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 58.74 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F638-1-5(18x39x11)-USB-FIBER5000 Pedido Nr.: 70145694 Fiber lasermodule, red, 638nm, 1mW, 5V DC, 18x39x11mm, class 2M, Light diffusing Fiber, Fiberlength 5m, USB Type A-Connector, 512.52 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB650-1-5(12X45)5-ADJ-C400 Pedido Nr.: 70153293 Adjustable Cross lasermodule, red, 5°, 650nm, 1mW, 5V DC, 12x45mm, class 1M, incl. 2.5mm connector 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(12x60) Pedido Nr.: 70103199 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x60mm, class 3R 103.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-50-5(20x75.5) Pedido Nr.: 70141481 Fiber lasermodule, green, 520nm, 50mW, 3-5V DC, 20x75.5mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating lens 1,252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064-MEDICAL-BOX Pedido Nr.: 70146721 Laser safety glasses for medical and cosmetic applications, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo printing - Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4; Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5; Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 - Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6; Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7; Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 - Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm and INFRARED 1064nm included: Wall mount for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall installation are included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective glasses" 1x Sticker for marking hazards from optical radiation 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-3-F(16x65)-QCW-DOE Pedido Nr.: 70132564 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI980-25-3(16x50) Pedido Nr.: 70103137 focusable Dot lasermodule, infrared, 980nm, 25mW, 3V DC, 16x50mm, class 3B 94.03 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!