DOE242-635-5-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 670nm (rot) |
| Optical Power | 3mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.3mrad |
| Size of Laserdot | réglable |
| Operating Distance | 30m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | réglable |
| Output Aperture | 8mm |
| Potential of Housing | isolé |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 25 - 70, typ 45mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 23g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE216-635-5-3(16x90)-NT Référence: 70118858 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square) PC - 8x1,2mm with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R216 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-3(16x45)30-F100-PL Référence: 70131093 Isolated Cross lasermodule, red, 30°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1, protection lens 71.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-5-3(8x21) Référence: 70103168 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 8x21mm, class 3R 46.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH980-120-5(22x60) Référence: 70106794 isolated Line lasermodule, infrared, 90°, 980nm, 120mW, 5V DC, 22x60mm, class 3R 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD850-1-3(12x38)-DOE Référence: 70114737 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH850-30-24(20x80)-F3000-PWL-M12 Référence: 70134940 isolated Line lasermodule, red, 90°, 850nm, 30mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, with connector M12 without cable, uniform line distribution with powell lens 815.04 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC450-30-24-F(14x60) Référence: 70121575 focusable isolated Line lasermodule, blue, 450nm, 30mW, 24V DC, 14x60mm, class 2M 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-25-24(22x70)-C200-CON Référence: 70126204 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 25mW, 24V DC, 22x70mm, class 2M, cable 200mm, M12x1 Connector 445.29 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!