MLE650-15-24(14x62)30-F200-C700
Modulatable isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 15mW, 24V DC, 14x62mm,…
Vous vous étonnez de trouver ici des prix communiqués ouvertement ? Vous obtenez uniquement des offres individuelles auprès d'autres fournisseurs ? Notre évaluation des prix est également basée sur la transparence, la confiance et le même traitement de tous nos clients – et vous avez la possibilié de comparer!
| Unité: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Réduction: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Point |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 2mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 0.6mrad |
| Beam Diameter | 7mm |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lentille de verre revêtue d'AR |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Laiton |
| Cable length | 115mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 4.3mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 5V DC |
| Operating Current | max 200, typ 150mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 2.8g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Bracket | LF-BRACKET09 |
![]() | AM1-1203SZ Référence: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB660-50-5(19x95)45DEG-PWL Référence: 70142686 Line laser, 45°, red, 660nm, 50mW, 5V DC, 19x95 mm, thermal shutdown @50°C, adjustable focus, 130mW laser diode 848.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD635-1-24(12x50)-C3500 Référence: 70126068 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x50mm, cable length 3,5m, class 1 79.75 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH520-30-24(20x120)90-M12-ADJ Référence: 70147681 Adjustable isolated Line lasermodule, green, 90°, 520nm, 30mW, 24V DC, 20x120mm, class 2M, with connector M12 without cable, with outside winding, Pin4 for Modulation (TTL 1000 Hz) 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE350-520-5-3-F(16x65)-QCW Référence: 70146325 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, with DOE350 15 Linien (rechteckig) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.2mm 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB650-5-3(16x45) Référence: 70103113 isolated Cross lasermodule, red, 80° +/- 10°, 650nm, 5mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE246-635-5-6(10x22) Référence: 70112184 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R246 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE980-20-3(10x20) Référence: 70106350 focusable Dot lasermodule, infrared, 980nm, 20mW, 3V DC, 10x20mm, class 3B 97.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-5-5-F(20x90)110 Référence: 70140934 Adjustable Line lasermodule, green, 110°, 520nm, 5mW, 5V DC, 20x90mm, class 1M 285.63 EUR |
Selon le domaine d'application, il convient de prendre en compte différents aspects relatifs à la sécurité. Pour en savoir plus, consultez notre livre pratique de sécurité
Voir le guide de sécurité
Des modules laser avec échantillons géométriques pour de nombreuses applications pratiques.
Découvrez davantage!