DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 40mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 1mrad |
| Size of Laserdot | ajustable |
| Operating Distance | 200m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 200kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 45 - 135, typ 90mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 54g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E405-20-5(24x96) Pedido Nr.: 70140392 focusable isolated Expander lasermodule, blue, 405nm, 20mW, 5V DC, 24x96mm, class 3R 543.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-635-5-3(12x38) Pedido Nr.: 70118377 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - 5 - PC - 8x2.1mm 5°, 3V DC, Ø12x38mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R205 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE262-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111569 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 11,8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R262 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD635-5-3(8x23) Pedido Nr.: 70103854 Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 8x23mm, class 3R 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMD450-10-3(12X40)-F300-C2500 Pedido Nr.: 70160918 modulated Dot lasermodule, blue, 450nm, 10mW, 3V DC, 12x40mm, class 3R, focus 300mm, Power control (0-3V) 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-5-F(12x60) Pedido Nr.: 70112443 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x60mm, class 2 101.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660 Pedido Nr.: 70140347 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 180-315nm, lb rating D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-400nm, lb rating DR LB4 ● Wavelength: >615-660nm, lb rating DIR LB3 * ● Wavelength: >660-665nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: >665-715nm, lb rating D LB4 + IR LB5 ● Wavelength: 694nm, lb rating IR LB7 * Especially suitable for: Laser UV 180nm and RED 660nm 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-600-90DEG Pedido Nr.: 70159387 collimated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 873.87 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!