DOE-DE-R199
Diffraktive optical Element DOE Quasi-continous line - PC - 8x0.63mm - 45.5° @4…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 0.3mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 2mrad |
| Size of Laserdot | 0.05mm@0.1m |
| Operating Distance | 0.1m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 115mm |
| Wire type | 26AWG, UL, isolated |
| Focus | fixed (100mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 3 - 6, typ 5V DC |
| Operating Current | 10 - 40, typ 30mA |
| Housing Color | brass |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -20°C - 60°C |
| Weight | 5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 3mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE215-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70110784 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 18° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R215 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFNT-5-C Pedido Nr.: 70105445 Power Supply, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max, Connector 2,1x5,5x9,5mm center negative 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB658-50-230(40x210) Pedido Nr.: 70110227 isolated Line lasermodule, red, 90°, 658nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 478.91 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD405-1-3(14x45)-CON Pedido Nr.: 70133332 focusable isolated Dot lasermodule, blue, 405nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, with 2.5mm connector 110.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-5(12x25) Pedido Nr.: 70107586 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x25mm, class 2 48.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-3(8x21) Pedido Nr.: 70104127 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, max. 0.39mW, 3V DC, 8x21mm, class 1 47.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-10(48X86) Pedido Nr.: 70160970 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 10mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DF635-3-3(12x34) Pedido Nr.: 70101317 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 46.13 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!