MLH650-16-5(16x45)
modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 5V DC, 16x45mm, cla…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 31.5° |
| Beta | 22.5° |
| Gamma | 0.45° |
| Delta | 22.5° |
| a | 56.4mm |
| b | 40mm |
| c | 0.8mm |
| d | 40mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-5-3-F(12x50) Pedido Nr.: 70112795 focusable isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x50mm, class 3R 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-635-5-5(10X24)-ADJ-CON Pedido Nr.: 70157444 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 45° @633nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R249, DC-connector 2.5mm 113.36 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB650-15-230(40x210)-F5000 Pedido Nr.: 70131147 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 15mW, 230V AC, 40x210mm, class 2, incl. Mounting 386.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE240-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119152 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:16 DOT Circle - PC - 8x1,2mm 11° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R240 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE249-520-5-3-F(16x65)-QCW Pedido Nr.: 70145342 Adjustable DOE lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 3V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, with DOE-DE-R249 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE234-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119473 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Viewfinder - PC - 8x1,2mm 46° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R234 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-15-5(20x135)-M12-DOE Pedido Nr.: 70148596 isolated, adjustable DOE lasermodule, red, 635nm, 15mW, 5V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 445.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-5-5(8x35)-QCW Pedido Nr.: 70118445 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 5V DC, 8x35mm, class 3R, internal modulation 1kHz 285.63 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!