DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 50mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.3mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | ajustable |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Powell Lens |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Opt. Power Stability at const. Temp. | <3% |
| Protection Lens | Ja |
| Axial Divergence | ±0.2° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 500mm |
| Wire type | Belden 9533 |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 6.8mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Max. Mod. Frequency | 10kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 12 - 24, typ 24V DC |
| Operating Current | 50 - 200, typ 100mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 20g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. |
![]() | NT-TT-12 Pedido Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE223-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119404 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 2 x 2 + 1 Dots - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R223 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111453 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE259-635-5-5(10x24)-ADJ Pedido Nr.: 70133196 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 5 Rings PC 8x1.2mm 28,2°, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1 with DOE-DE-R259 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PROTECTION-BOX Pedido Nr.: 70141900 Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilting opening for quick and easy removal - Mounting hardware for wall mounting is included 30.17 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-5-3-F(12x50)-CON Pedido Nr.: 70135268 focusable isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x50mm, class 3R, incl. connector 2.5mm 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-3(8x17)-AP Pedido Nr.: 70118278 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 8x17mm, external circuit board, class 1 46.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R245 Pedido Nr.: 70108019 Diffractive Optical Element DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 10° @633nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-12-3-FA(22x105)-S-AP Pedido Nr.: 70135411 axial parallel Dot lasermodule, green, 520nm, 12mW, 3V DC, 22x105mm, class 3R 344.45 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!