F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 5° |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | ajustable |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.5 - 24.5, typ 24V DC |
| Operating Current | 5 - 30, typ 12mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 30g |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Pedido Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLC650-16-24(15x52)30 Pedido Nr.: 70132694 Modulatable isolated Line lasermodule, red, 30°, 650nm, 16mW, 24V DC, 15x52mm, class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB658-50-24(40x210) Pedido Nr.: 70115475 Isolated line laser module, red, 90°, 658nm, 50mW, 24V DC, 40x210mm, Class 2M, incl. mounting bracket 478.91 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-3(16x45)-F1000 Pedido Nr.: 70105346 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1, with protection lens 82.27 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)-APERTURE Pedido Nr.: 70119794 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 0.4m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-ADJ-C150 Pedido Nr.: 70132038 focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3-5V DC, 8x21mm, class 2 38.57 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE332-850-5-3(12x38) Pedido Nr.: 70128406 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 1, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm incl. DOE-R332 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MB670-3-5(16x45) Pedido Nr.: 70100686 isolated, modulated dot lasermodule, red, 670nm, 3mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R 76.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R206 Pedido Nr.: 70107890 Diffractive Optical Element DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21.5° @660nm 49.50 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!