DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 16mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <1.5mm@3m |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (3000mm) |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.7 - 5.3, typ 5V DC |
| Operating Current | 60 - 120, typ 90mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 9g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-0.9-27(12x50)-III Pedido Nr.: 70121902 Isolated Dot Laser, red 635nm, 0.9mW, 21-27V DC, Laser class 2, 12x50mm, Overvoltage protection 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-7-3(12x34) Pedido Nr.: 70102031 isolated, dot lasermodule, red, 650nm, 7mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 58.74 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-1200-60DEG Pedido Nr.: 70159318 collimated isolated Line lasermodule, green, 60°, 520nm, 1200mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,260.42 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-15-24-F(16x65)-QCW Pedido Nr.: 70121032 isolated, adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 15mW, 12V-24V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, flash frequency 1kHz 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-16-3-F(14x55)30-C5000-NT Pedido Nr.: 70151039 focusable isolated Line lasermodule, green, 30°, 520nm, 16mW, 3V DC, 14x55mm, class 2M, internal modulation 1kHz, cable length 5m, incl. power supply 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70118933 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R206 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119428 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064 Pedido Nr.: 70140330 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable to wear over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4 ● Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5 ● Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4 ● Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 ● Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6 ● Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7 ● Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 ● Especially suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm 403.28 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!