F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 808nm (infrarot) |
| Optical Power | 4000mW |
| Laser Class | 4 |
| Divergence | 1mrad |
| Size of Laserdot | ajustable |
| Operating Distance | 10m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 115mm |
| Focus | ajustable |
| Max. Mod. Frequency | 10kHz |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 2500 - 7500, typ 5000mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 1350g |
![]() | LFNT-5 Pedido Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14)-ADJ-C50 Pedido Nr.: 70107111 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-1-3(10.5x26)-C150-F285 Pedido Nr.: 70116014 Isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 3V DC, 10.5x26mm, class 1 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(20x80)-AP-C280 Pedido Nr.: 70108835 Axial parallel Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 20x80mm, class 2 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-4(21x125)-S-F6000 Pedido Nr.: 70138337 Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4V DC, 21x125mm, class 3R 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB808-50-24(19x88)75DEG-PWL-TTL Pedido Nr.: 70149975 adjustable line laser, infrared, 75°, 808nm, 50mW, 5V DC, 19x88mm, class 3B, constant energy distribution, Powell Linse, TTL 0-5V, compatible with Osela® etc. 1,041.93 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE280-635-5-3-S(22x112)-F400 Pedido Nr.: 70131000 DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 22x112mm, class 2M, incl. DOE-R-280 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE255-635-5-24-F(16X65) Pedido Nr.: 70160239 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 1, inkl. DOE R255 65 parallel Lines 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-15-24-F(16x65)-QCW Pedido Nr.: 70121032 isolated, adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 15mW, 12V-24V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, flash frequency 1kHz 420.08 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!