LABEL-DIN-CLASS1M-DE
Safety Label german DIN EN 60825, Class 1M, 38x23mm, yellow, PET
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | expander |
| Wavelength | 658nm (rot) |
| Optical Power | 100mW |
| Laser Class | 3R |
| Fan Angle | 50° |
| Size of Laserdot | <400mm@0.3m |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (300mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 90 - 270, typ 180mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 19g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE241-520-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70119176 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 21x21 DOTS - PC - 8x1,2mm 6.7° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R241 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDH808-600-5(45x100) Pedido Nr.: 70119695 Modulated focusable Dot lasermodule, infrared, 808nm, 600mW, 5V DC, 45x100mm, class 4 957.90 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DF635-3-3(12x34) Pedido Nr.: 70101317 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 46.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-24(20x80) Pedido Nr.: 70124286 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 1mW, 24V DC, 20x80mm, class 2 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-16-3-F-S(22x100)90 Pedido Nr.: 70110166 focusable Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 22x100mm, class 2 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-0.4-5(8x21)-AP-F294 Pedido Nr.: 70120301 Dot lasermodule, red, 635nm, 0.4mW, 5V DC, 8x21mm, class 1, focus 294mm, axial parallel 52.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE635-15-5(14x55)-APERTURE Pedido Nr.: 70119794 isolated Line lasermodule, red, 45°, 635nm, 15mW, 5V DC, 14x55mm, focus 0.4m, class 2, aperture to cut off the edges of the intensity distribution 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-24(20x80)-PL-C3000 Pedido Nr.: 70120707 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M 436.89 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!