DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 12mW |
| Laser Class | 3B |
| Divergence | 0.8mrad |
| Size of Laserdot | <8mm@10m |
| Operating Distance | 100m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Focus | collimated |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 12 - 24, typ 24V DC |
| Operating Current | 30 - 100, typ 50mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 16g |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | NT-TT-12 Pedido Nr.: 70122992 Power Supply with connector, Output: 12V DC, Input: 90-264V AC, 50-60Hz, Output Power: 30W max. with DC plug 2,5x5,5x9,5mm. DC Cord 1800mm 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH808-350-3(20x60) Pedido Nr.: 70102154 isolated Line lasermodule, infrared, 90°, 808nm, 350mW, 3V DC, 20x60mm, class 3R 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24-F(12x54)-CON-DOE Pedido Nr.: 70120554 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm. with M12 connector 167.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R206 Pedido Nr.: 70107890 Diffractive Optical Element DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21.5° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD450-15-24(20x135)-M12-DOE Pedido Nr.: 70148633 isolated, adjustable DOE lasermodule, blue, 450nm, 15mW, 24V DC, 20x135mm, class 3B, stainless steel housing, incl. Mounting 714.20 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-16-3(12x38)-PL Pedido Nr.: 70109559 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 16mW, 3V DC, 12x38mm, class 2 108.32 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE263-635-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70111576 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:5 Dot Line PC 8x1.2mm 5,9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R263 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-24(16x58)-C2500 Pedido Nr.: 70138696 Modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 24V DC, 16x58mm, class 2M, cable legnth 2.5m 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MAGNETIC-MOUNT-PRO-20(48X86) Pedido Nr.: 70161175 MAGNETIC-MOUNT-PRO for Lasermodul 20mm, Diameter 48mm, Height 86mm, 89.83 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!