DOE-DE-R350
Diffractive Optical Element DOE 15 Lines (Rectangular) - 23,8° @ 520nm PC 8x1.…
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.7mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | fijo |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 80 - 200, typ 150mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 5.9° |
| Beta | 1.48° |
| a | 10.4mm |
| b | 2.6mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| internal modulation frequency | 1kHz |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB650-1-3-FA(22X105)-10SEK Pedido Nr.: 70159622 axial parallel Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 22x105mm, class 2, with Pushbutton (no restfunction), Timerfunction 10s operation with stopp 117.56 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH980-120-5(22x60)60DEG-F300 Pedido Nr.: 70141818 isolated Line lasermodule, infrared, modulated, 60°, 980nm, 120mW, 5V DC, 22x60mm, class 3R 176.39 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(14x45)45DEG-WP Pedido Nr.: 70129410 isolated linelaser, red, 650nm, 5mW 5V DC, 45 degree, 14x45mm, class 1, focus 1000mm, waterproof IP67 120.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE281-635-5-6(10x22) Pedido Nr.: 70119459 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:11 Dot Line - PMMA - 8x1mm 16°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R281 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFBAT-AG13-SET Pedido Nr.: 70118230 AG13 (LR44) Alkaline Battery Set 5x2pcs, 3V DC, 12x11mm for 2pcs set 5.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| EJ830-110-3(9.5x28)-AWL Pedido Nr.: 70123968 isolated expander laser, infrared, 830nm, 110mW, 3V DC, 9,5x28mm, class 3R 218.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R220 Pedido Nr.: 70123258 Diffractive Optical Element DOE 1: 16 Dot Circle - PC - 8x1,2mm 45.5° @515nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE337-635-5-6(10x24)-ADJ Pedido Nr.: 70134216 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:99 Dot Line -PMMA - 8x1 mm 27.7° @635nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R337 104.96 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!