DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 110° |
| Line Thickness | <1mm@2m |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | 21 x 21 x 35mm |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (2000mm) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Max. Reverse Voltage | 3V DC |
| Operating Current | 20 - 45, typ 30mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 54g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-35-5(15X60)60-F35-PWL Pedido Nr.: 70160208 line laser, red, 60°, 650nm, 35mW, focus 35mm, 5V DC, 15x60mm, class 3R, Powell lens, TTL 0-5V 1,033.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MD650-0.9-5(12x34) Pedido Nr.: 70135749 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.9mW, 5V DC, 12x34mm, class 2 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC635-2.2-3(12x34) Pedido Nr.: 70100723 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 2.2mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R 37.73 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-10-3-F(16x65)-CON-DOE Pedido Nr.: 70121513 Adjustable DOE Laser, green, 532nm, 10mW, 3V DC, Laser class 3B without DOE, 16x65mm 344.45 EUR |
| DC520-4-3(10.5x37.5)-SPRING Pedido Nr.: 70129588 Dot laser, 520nm, green, 4mW, 3-5V DC,10.5x37.5mm, class 3R, spring type 201.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-0.4-24(12x45)-C5000 Pedido Nr.: 70120462 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 24V DC, 12x45mm, class 1, cable length 5m 85.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-750-1065 Pedido Nr.: 70160581 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of vision, CE-certified EN 207:2009, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * ● Wavelength: 190-315 D LB8 + R LB4 ● >315-425 D LB4 + IR LB6 ● 650-680 DIR LB1 ● >680-720 DIR LB2 ● 730-1085 DIR LB5 ● 745-765 DIR LB6 ● 750-760 D LB6 + IRM LB7 ● 1063-1065 D LB6 + IRM LB7 ● * Especially suitable for: Laser INFRARED 750nm and INFRARED 1050nm 352.86 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-5-24(12x53.5)-DOE Pedido Nr.: 70143614 focusable isolated DOE lasermodule, red, 650nm, 5mW, 24V DC, 12x53.5mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 126.81 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!