L520-5-3(10x38)-F5000-C127
Isolierter Linienlaser, 520nm, grün, 5mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, Laserklasse 1M
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Línia |
| Wavelength | 840nm (infrarot) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <1.5mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | aislado |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 120, typ 70mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-600-45DEG Pedido Nr.: 70159042 collimated isolated Line lasermodule, green, 45°, 520nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,083.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-532-5-3(16x90)-NT Pedido Nr.: 70110814 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE Viewfinder ( Circle + Cross) PC - 8x1,2mm 20,2° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R260 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD980-1-3(12x38)-DOE Pedido Nr.: 70114751 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 980nm, 1mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DE635-6-3(12x34) Pedido Nr.: 70101782 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 6mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-3(12x32)45 Pedido Nr.: 70104240 isolated Line lasermodule, red, 45°, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 1 53.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-7-3(12x34) Pedido Nr.: 70101881 isolated dot lasermodule, red, 650nm, 7mW, 3V DC, 12x34mm, class 3B 33.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-50-3(14x147)-S-FIBER3M Pedido Nr.: 70149609 Fiber lasermodule, green, 520nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector, Fiber core diameter 200 µm /0.22N.A., battery operated, including transmission fiber 3m with FC Connetor 840.25 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI850-4-3(8x21)-AP Pedido Nr.: 70121292 Dot lasermodule, infrared, 850nm, 4mW, 3V DC, 8x21mm, class 3R 147.82 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!