L520-5-3(10x38)-F5000-C127
Isolierter Linienlaser, 520nm, grün, 5mW, 3-7V DC, 90°, 10x38mm, Laserklasse 1M
¿Le sorprende que informemos de nuestros precios de manera tan clara? ¿Sólo recibe ofertas individuales de otros proveedores? Nuestro cálculo de costos se basa en la transparencia, la confianza y la igualdad de trato de todos nuestros clientes - ¡y así usted tiene la opción de comparar!
| Unidades: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Descuento: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Punto |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 2mW |
| Laser Class | 3R |
| Divergence | 1.5mrad |
| Size of Laserdot | <0.04mm@15mm |
| Operating Distance | 0.015m |
| Optics | Lente de cristal con recubrimiento AR |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Latón |
| Cable length | 120mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1061, UL1061 |
| Focus | fixed (15mm) |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.8 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 7 - 30, typ 15mA |
| Housing Color | negro |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| PCB | Ja |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Pedido Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC532-5-24-F(20X80)60DEG-C180 Pedido Nr.: 70159813 isolated line laser, green, 532nm, 60°, 5mW, 24 V DC, 20x80mm, class 1, adjustable focus, cable length 180mm 243.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH650-40-3(16x50) Pedido Nr.: 70102260 focusable isolated dot laser, red, 650nm, 40mW, 3V DC, 16x50mm, class 3B 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-24-F(14X55)90-CON21 Pedido Nr.: 70157666 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 24V DC, 14x55mm, class 1, DC-Plug 2.1mm 133.53 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-190-710 Pedido Nr.: 70158939 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable temples, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print * Wavelength: 315–420 + >625–715, protection levels DIR LB3 Wavelength: 582–625, protection level DIR LB2 * Especially suitable for: BLUE Laser 405nm, YELLOW 594nm 285.63 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-5-5-F(12x45)60 Pedido Nr.: 70148220 Adjustable Line laser, red, 650 nm, 60°, 5 mW, 5 V DC, Ø12x45 mm, Laser Class 2, Focus abjustable 46.97 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-F90-AP-C Pedido Nr.: 70107487 Isolated dot Laser, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, Class 2, Focus 90mm, Axial parallel 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-0.3-5(8x21)-F100 Pedido Nr.: 70103953 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.3mW, 3V DC, 8x21mm, focus 100mm, class 1 48.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MB635-3-5(16x45) Pedido Nr.: 70100631 modulated isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R 82.27 EUR |
Según el ámbito de aplicación, hay que tener en cuenta diferentes aspectos de seguridad. Aprenda más en nuestra guía de seguridad.
Ir a guía de seguridad
Módulos láser con patrones geométricos para numerosas aplicaciones prácticas.
¡Descubra más!