F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 5m |
| Optics | 镀膜玻璃透镜 |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Stability | +/- 3% @ -10-50°C |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 28AWG, Typ 1061, UL1061 |
| Focus | 可调的 |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | 绝缘 |
| Lifetime | >6000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 150 - 220, typ 180mA |
| Housing Color | 黑色 |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 24g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| internal modulation frequency | 1kHz |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ 订单号: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC405-16-3-F(14x55)30 订单号: 70125016 focusable isolated Line lasermodule, blue, 30°, 405nm, 16mW, 3V DC, 14x55mm, class 2M 344.45 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI635-5-3(8X26)60DEG-F1000-WP 订单号: 70153330 isolated linelaser, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 60 degree, 8x26mm, class 1, focus 1000mm, waterproof IP67 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(16x90)-LFBAT 订单号: 70135435 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x90mm, class 3R, incl. battery pack 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE405-50-5(16x50)45-PWL-F157-IC 订单号: 70138115 line laser, blue, 45°, 405nm, 50mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R, uniform line distribution, Powell lens, Output power control: 0-5V, TTL modulation 781.43 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MLE980-45-5-F(22x65)60DEG 订单号: 70141801 isolated Line lasermodule, infrared, modulated, 60°, 980nm, 45mW, 5V DC, 22x65mm, class 3R 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE219-520-5-3(16x90)-NT 订单号: 70119190 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE Circle - PMMA - 8x1mm 34° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R219 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE260-850-5-3(12x38) 订单号: 70127027 focusable isolated DOE lasermodule, infrared, 850nm, 5mW, 3V DC, 12x38mm, class 3R, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm incl. DOE R260 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD635-5-3(12x30.5) 订单号: 70104110 focusable Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 12x30.5mm, class 3R 26.81 EUR |