DD650-0.4-3(16x60)
isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 16x60mm, class 1
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | 点 |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Size of Laserdot | <0,5mm@0,4m |
| Operating Distance | 0.4m |
| Optics | 镀膜玻璃透镜 |
| Beam Mode | TEM00 |
| Laser technology | YVO4+KTP |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Axial Divergence | ±0.25° |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (4.0m) |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 75 - 225, typ 150mA |
| Battery | CR123A Lithium Battery, 3V 1400mAh |
| Housing Color | 黑色 |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Weight | 87g |
![]() | LABEL-DIN-CLASS2-DE 订单号: 70110838 Safety Label german DIN EN 60825, Class 2, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(16x62)-DOE-C-NT 订单号: 70115338 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 16x62mm, class 2, incl. Power Supply 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-5(12x35)-QCW-DOE 订单号: 70123692 Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 5V DC, 12x35mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics, with external DC/DC converter 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R282 订单号: 70114317 Diffractive Optical Element DOE 1:99 Dot Line - PMMA - 8x1mm 19.1° @660nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE354-650-5-3(12x38) 订单号: 70142174 DOE Laser Module 650nm, red, 5mW, DOE Square Grid 10×10 Lines PC 8x1.2mm 40°@658nm, 3V DC, Ø12x38mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R354 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE248-635-5-5(10x24)-ADJ 订单号: 70133899 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 37° @645nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R248 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS2-DE 订单号: 70110838 Safety Label german DIN EN 60825, Class 2, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R340 订单号: 70128338 Diffractive Optical Element DOE Cross - PC - 8x1mm Cross - 60.3° @ 450 nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-25-3(14x55)10DEG-F500-CON 订单号: 70147551 isolated Line lasermodule, red, 10°, 658nm, 25mW, 3V DC, 14x55mm, focus 500mm class 3R, uniform Intensity Distribution, with connector 319.24 EUR |