DD650-0.4-3(16x60)
isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 3V DC, 16x60mm, class 1
您是不是很惊讶我们的价格都是公开的、透明的? 而其他的供应商只是给您一个单独的报价? 我们的成本在坦诚相待的基础上也是透明的 所有的客户都是一视同仁的,您可以自由选择。
| 支: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| 折扣: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | 线 |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | <2mm @750mm |
| Operating Distance | 750m |
| Optics | 镀膜玻璃透镜 |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (750mm) |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 75 - 250, typ 150mA |
| Battery | CR123A Lithium Battery, 3V 1400mAh |
| Housing Color | 黑色 |
| Operating Temperature | -10°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 87g |
![]() | LABEL-DIN-CLASS1-DE 订单号: 70110821 Safety Label german DIN EN 60825, Class 1, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| VOLTAGE-CONVERTER-USB-C-3V 订单号: 70143157 Voltage-Converter-Board (5V DC -> 3V DC) to operate all 3V DC Lasermodules via USB interface Connector: 2 pol. connector / USB-C connector IN = 5V OUT = 3V (max. 500 mA) 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-635-660 订单号: 70140354 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 630-711nm, lb rating DIR LB5 ● Wavelength: 648-708nm, lb rating D LB5 + IR LB6 ● Wavelength: 651-704nm, lb rating D LB5 + IR LB7 ● Wavelength: 654-699nm, lb rating D LB5 + IR LB8 * ● Wavelength: 654-699nm, lb rating D LB5 + IR LB8 ● Wavelength: 712-713nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: 714-717nm, lb rating DIR LB3 * Especially suitable for: Laser RED 635nm, RED 650nm and RED 660nm 411.68 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LABEL-DIN-CLASS3B-IR-EN 订单号: 70119657 Safety Label english DIN EN 60825, Class 3B, 38x23mm, yellow, PET 0.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000 订单号: 70134711 Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH658-25-3(14x55)45DEG-F300 订单号: 70147476 isolated Line lasermodule, red, 45°, 658nm, 25mW, 3V DC, 14x55mm, focus 300mm class 3R 310.84 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFNT-24-C 订单号: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-2-3(11x60)-CON 订单号: 70138344 isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 2mW, 3V DC, 11x60mm, class 3R, with coonector 2.5mm 107.48 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-5-5(6x19)-QCW 订单号: 70118421 Dot lasermodule, direct green laserdiode, 520nm, 5mW, 5V DC, 6x19mm, class 3R, internal modulation 252.02 EUR |