DOE242-635-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7° with power s…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -50°C - 70°C |
| Weight | 136.5g |
| Total Height (h1) | 75mm |
| Height to Laseraxis (h2) | 60mm |
| Height of Base (h3) | 25mm |
| Mount Diameter (d1) | Ø16mm |
| Diameter of Base (d2) | Ø45mm |
| Width of Mount (b) | 26mm |
| Height of Mount (g) | 50mm |
| Height of Mount Head (k) | 50mm |
| Depth of Mount (t) | 15mm |
| Angle of Rotation Alpha (α) | 360° |
| Angle of Rotation Beta (β) | ±90° |
![]() | |
|---|---|
| MLH650-24-5(16x45)-PL Номер заказа: 70110449 Modulated isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 5V DC, 16x45mm, protection lens, class 2M 235.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R219 Номер заказа: 70107937 Diffractive Optical Element DOE Circle - PMMA - 8x1mm 31,2° @592nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MB650-3-5(16x50) Номер заказа: 70100655 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 3mW, 5V DC, 16x50mm, class 3R 73.87 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-50-5(20x75.5) Номер заказа: 70141481 Fiber lasermodule, green, 520nm, 50mW, 3-5V DC, 20x75.5mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating lens 1,252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB850-15-5(16x45)10DEG-F300-POTI Номер заказа: 70119732 isolated cross lasermodule, red, 10°, 850nm, 15mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R, focus 300mm, with potentiometer for output power regulation 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA532-50-5(85x50x40) Номер заказа: 70107135 Dot lasermodule, green, 532nm, 50mW, 5V DC, 85x50mm, class 3B 588.15 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-605-642-ADJ-60 Номер заказа: 70152203 Laser safety goggles, adjustment goggles, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, full protection, size adjustment with glasses band, CE-certified, 150mm x 85mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 180-315 D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-395 D LB4 * CE Rating: .01W 2*10E-6J 605-642 RB1 * CE Rating: .1W 2*10E-5J 643-695 RB2 * Especially suitable as adjustment goggles for: Laser Red 605-642nm 226.81 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CE520-10-5(12X40)30DEG-F400 Номер заказа: 70181227 cross lasermodule, green, 30°, 520nm, 10mW, 5V DC, 12x40mm, class 2M, focus 400mm 226.81 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!