DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | фиксированный |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 30° |
| Beta | 21.4° |
| Gamma | 3.6° |
| Delta | 21.4° |
| a | 53mm |
| b | 38mm |
| c | 6.3mm |
| d | 38mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-4-3(12X34)10DEG-F3000-CON Номер заказа: 70183962 Line laser, green, 10°, 520nm, 4mW, 3V DC, 12x34mm, Class 1M, Maximum line deflection 0.2%, Focus 3m, DC barrel connector 2.5mm 65.46 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-15(45x75)-MAGNETIC Номер заказа: 70135633 Mount for Lasermodul 15mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB850-15-5(16x45)10DEG-F300-POTI Номер заказа: 70119732 isolated cross lasermodule, red, 10°, 850nm, 15mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R, focus 300mm, with potentiometer for output power regulation 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFBAT-AA03 Номер заказа: 70103427 Batterypack with stripped/tinned wires, Output: 3V DC, incl. 2 x AA cell 4.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE267-532-50-230(40x210) Номер заказа: 70138863 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R267 Line 30° 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-532-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70111095 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24-F(12x54)-CON-DOE Номер заказа: 70120554 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm. with M12 connector 167.98 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFBAT-AG13-SET Номер заказа: 70118230 AG13 (LR44) Alkaline Battery Set 5x2pcs, 3V DC, 12x11mm for 2pcs set 5.33 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!