DOE265-520-5-3(16x90)-NT
DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 1:19 Dot Line PC 8x1.2mm 13,3° with pow…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2M |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | фиксированный |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 30 - 90, typ 60mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 13.3° |
| Beta | 0.74° |
| a | 23.4mm |
| b | 1.3mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMLD635-1-5(12x50)-5DEG Номер заказа: 70122527 Linelaser, 5°, red, 635nm, 1mW, 5V DC, analog modulation, class 2M, 12x50mm 127.65 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE650-5-5(12x32)10DEG Номер заказа: 70116182 line laser, red, 10°, 650nm, 5mW, 5V DC, 12x32mm, class 2M 59.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3-F(12X50)-CON Номер заказа: 70193152 Adjustable dot laser module, green, 532 nm, 1 mW, 3 V DC, Ø12x50 mm, Focus adjustable, Cable length 100 mm, Laser class 2M, with DC hollow plug 2.5mm 225.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-24-FA(12X60)-F3400-M8 Номер заказа: 70190007 Isolated point laser module, red, 650nm, 1mW, 24V DC, 12x60mm, Class 2, with M8 connector (42-00009) 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-2-3(16x45) Номер заказа: 70103106 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 2mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH520-8-5(11X30)-C2000-USB-C Номер заказа: 70160109 line laser, green, 90°, 520nm, 8mW, 5V DC, 11x30mm, class 1 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE282-635-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70119237 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:99 Dot Line - PMMA - 8x1mm 18.3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R282 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH660-40-24(32x115)110-PWL-M12 Номер заказа: 70134759 Isolated Line lasermodule, red, 110°, 660nm, 40mW, uniform line intensity, Powell lens, 12-24V DC, 32x115mm, class 2M, with M12 connector 672.18 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!