DH658-60-3(22x65)
isolated focusable dotlaser, 658nm, 60mW, 3V DC, 22x65mm, Laserclass 3B
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 4mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 1.5mrad |
| Fan Angle | 30° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.1m |
| Operating Distance | 0.1m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (100mm) |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 50, typ 32mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 3.5g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DC650-1-3(20x20x80)-S-AP Номер заказа: 70120226 Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 20x20x80mm, class 2, axial parallel, with switch and battery supply 98.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE264-635-5-5(10x24)-ADJ Номер заказа: 70133974 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:9 Dot Line PC 8x1.2mm 0,9° @670nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R264 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| BALLHEAD-MOUNT-08(25x66) Номер заказа: 70117844 Mount for laser module D=8mm, 1/4'' UNC internal thread in the base for attachment 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB635-5-6(16x45)-F500-PL-C1000 Номер заказа: 70106763 isolated Cross lasermodule, red, 90°, 635nm, 5mW, 6V DC, 16x45mm, class 1, protection lens 116.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDD532-10-3(16x62)-DOE-C Номер заказа: 70145625 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 10mW, 3V DC, 16x62mm, class 3R, modulated 562.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB532-5-3(13x60)-F5000-SPRING Номер заказа: 70129731 Dot Lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 13x60mm, class 3R 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMDA650-1-5(12X40) Номер заказа: 70156201 Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x40mm, class 2, power control (0-3V) 294.03 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE282-635-5-6(10x24)-ADJ Номер заказа: 70134025 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 1:99 Dot Line - PMMA - 8x1mm 19.1° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R282 104.96 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!