DOE242-635-5-6(10x22)
DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 16x16 DOTS - PC - 8x1,2mm 7°, 5V DC, Ø10x…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 1m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 10 - 80, typ 45mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 25g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Alpha | 37.5° |
| Beta | 32.7° |
| Gamma | 1.9° |
| Delta | 19.2° |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH532-20-24(20x80)-F1600-M12 Номер заказа: 70126983 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 20mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| BALLHEAD-MOUNT-16(25x75) Номер заказа: 70117905 Bracket for lasermodules D=16mm , 1/4'' UNC thread in base plate for mounting 66.30 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI635-1-12(12x45)-AP-F100 Номер заказа: 70120479 Isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 12V DC, 12x45mm, class 2, axial parallel 115.88 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MEJ658-100-5(14x45)-AWL-1STG-SW Номер заказа: 70125771 modulated isolated expander laser, red, 658nm, 100mW, 5V DC, 14x45mm, class 3R, FIRST GENERATION, shielded wire 210.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE243-635-5-6(10x22) Номер заказа: 70112160 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 7°, 5V DC, Ø10x22mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R243 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG520-5-5(6x19)-QCW Номер заказа: 70118421 Dot lasermodule, direct green laserdiode, 520nm, 5mW, 5V DC, 6x19mm, class 3R, internal modulation 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-30-230(40x210) Номер заказа: 70110234 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 30mW, 230V AC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 419.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-532-10-3-F(16x65) Номер заказа: 70129243 Adjustable DOE Laser, green, 532nm, 10mW, 3V DC, Laser class 3R without DOE, 16x65mm, incl. DOE R 205 5° @650nm 386.47 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!