DB635-1-3-FA(14x45)-AP
isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 3V DC, 14x45mm, class 2, axial paral…
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.4mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | регулируемый |
| Operating Distance | 3m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 3.5mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 21.6 - 26.4, typ 24V DC |
| Operating Current | 4 - 25, typ 15mA |
| Housing Color | черный |
| Connector | 2.1 mm DC socket (+pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 18g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-24-C Номер заказа: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-520-600-60DEG Номер заказа: 70159127 collimated isolated Line lasermodule, green, 60°, 520nm, 600mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,083.95 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(16x90)-LFBAT Номер заказа: 70135435 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x90mm, class 3R, incl. battery pack 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-30-24(20x80)-F3000-M12 Номер заказа: 70142211 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 30mW, 24V DC, 20x80mm, class 2M, with connector M12 without cable 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-2-3(4x10)-F15 Номер заказа: 70149982 Dot laser, 650nm, 2mW, Focus 15mm +/- 2mm, 4x10mm, 3V DC 74.71 EUR |
![]() | |
|---|---|
| F520-50-5(20x75.5) Номер заказа: 70141481 Fiber lasermodule, green, 520nm, 50mW, 3-5V DC, 20x75.5mm, class 3R, FC connector, Fiber core diameter 200 µm, incl. collimating lens 1,252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064-MEDICAL-BOX Номер заказа: 70146721 Laser safety glasses for medical and cosmetic applications, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo printing - Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4; Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5; Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4; Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 - Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6; Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7; Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 - Particularly suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm and INFRARED 1064nm included: Wall mount for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy removal - Includes various stickers for labeling the wavelength range - Mounting materials for wall installation are included 1x Sticker with mandatory sign "Wear protective glasses" 1x Sticker for marking hazards from optical radiation 428.49 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-24-F(16x65)-QCW-DOE Номер заказа: 70145366 Adjustable dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 5mW, 24V DC, 16x65mm, class 3R, internal modulation, for 8mm diffractive optics, 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD520-5-4.5(26x130)-S-F6000 Номер заказа: 70134711 Dot lasermodule, green, 520nm, 5mW, 4.5V DC, 26x130mm, class 3R 226.81 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!