LFD650-0.4-6(9x20)-C250
Dot lasermodule, red, 650nm, 0.4mW, 3-6V DC, 9x20mm, class 1,
wire length 250mm
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 1mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | Латунь |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | регулируемый |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >3000h |
| Operating Voltage | 3 - 5, typ 5V DC |
| Operating Current | 15 - 70, typ 30mA |
| Housing Color | brass |
| Connector | 2.5 mm DC socket (GND pole inner) |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 8.5g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 8.3° |
| Beta | 8.3° |
| Gamma | 11.8° |
| Delta | 0.36° |
| a | 14.6mm |
| b | 14.6mm |
| c | 20.6mm |
| d | 0.6mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-9000-11000-05 Номер заказа: 70190106 Laser safety goggles, full protection, universal fit, comfortable fit, adjustable temple arms, CE-certified, 175mm x 155mm x 60mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 10600nm, protection levels DI LB3 Especially suitable for: Laser IR 10600nm 119.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R216 Номер заказа: 70113150 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder ( Dot Square) PC - 8x1,2mm 10.1° @488nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB450-10-24(15x60)30-ADJ Номер заказа: 70139426 Adjustable isolated line Laser, gaussian line, blue, 450nm, 30°, 10mW, 24V DC, 15x60mm, laser class 2M 714.20 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE248-520-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70118704 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 29° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R248 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD658-10-5-F(12x60)-POTI Номер заказа: 70120196 focusable isolated dot lasermodule, red, 658nm, max 10mW, 5V DC, 12x60mm, class 3R, with potentiometer for output regulation 361.26 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-2.5-FA(14x45)-AP-C300-NO-D Номер заказа: 70109863 lasermodule, WITHOUT driver, 635nm, 2.5mW, 14x45mm, with cable of 300mm, axial parallel 87.31 EUR |
| LASER-BULLET-9MM-650-5 Номер заказа: 70151190 9mm Luger Training Laser Bullet, red, 650nm, 5mW, Ø9mm, Laserclass 3R, collimated, gold plated brass 105.80 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD650-0.5-4(14x33)-AP-CON Номер заказа: 70149210 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 0.5mW, 4V DC, 14x33mm, class 2, 60.42 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!