DH658-60-3(22x65)
isolated focusable dotlaser, 658nm, 60mW, 3V DC, 22x65mm, Laserclass 3B
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1M |
| Divergence | 0.3mrad |
| Beam Diameter | 4mm |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <2mm@2.5m |
| Operating Distance | 2.5m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 200mm |
| Wire type | 28AWG |
| Focus | fixed (2500mm) |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 25 - 70, typ 50mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 50g |
![]() | AM1-1203SZ Номер заказа: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DGI650-1-5(7x14)-F35-C125-BELDEN Номер заказа: 70145908 Miniaturlaser, 650nm, 1mW, 5V DC, Spotsize <1mm@35mm, cable length of 125mm, isolated housing, black anodized aluminium, cable type AWG26-1007 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE405-5-5-F(14x60) Номер заказа: 70112733 focusable isolated Line lasermodule, blue, 90°, 405nm, 5mW, 5V DC, 14x60mm, class 1 453.70 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE248-532-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70111064 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE CROSS - PC - 8x1,2mm 37° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R248 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(16x62)-DOE-C Номер заказа: 70115260 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 16x62mm, class 2 436.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DG650-1-3(7x14)-ADJ Номер заказа: 70116007 focusable Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 3V DC, 7x14mm, class 2 19.24 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PROTECTION-BOX Номер заказа: 70141900 Wall holder for safe storage of laser safety goggles - Box made of ABS plastic - Patented tilting opening for quick and easy removal - Mounting hardware for wall mounting is included 30.17 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DH850-4-3(14x45) Номер заказа: 70103175 focusable Dot lasermodule, infrared, 850nm, 4mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R 77.23 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE256-635-5-5(10x24)-ADJ Номер заказа: 70133912 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW,DOE Square Grid 51x51 Lines PC 8x1.2mm 31° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R256 104.96 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!