DDI635-3-24(12x45)-C500
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 24V DC, 12x45mm, class 3R
Вы удивлены нашей открытости в плане цен? У других производителей Вам предлагают индивидуальные предложения? Наш расчет цен базируется на прозрачности, доверии и равное отношение ко всем клиентам - и у Вас есть возможность сравнить!
| Количество: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Скидка: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Линия |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 37° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.2m |
| Operating Distance | 0.2m |
| Optics | стекляная линза с антирефлексовым покрытием |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | Латунь |
| Cable length | 100mm |
| Wire type | 26AWG, 0,14mm² |
| Focus | fixed (200mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | изолированный |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 45, typ 31mA |
| Housing Color | черный |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 17g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Номер заказа: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MH650-40-5(22x65) Номер заказа: 70102062 modulated focusable isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 40mW, 5V DC, 22x65mm, class 3B 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| E405-20-5(24x96) Номер заказа: 70140392 focusable isolated Expander lasermodule, blue, 405nm, 20mW, 5V DC, 24x96mm, class 3R 543.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE205-635-5-3(12x38) Номер заказа: 70118377 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE CROSS - 5 - PC - 8x2.1mm 5°, 3V DC, Ø12x38mm, Laser Class 2 with DOE-DE-R205 184.79 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE262-635-5-3(16x90)-NT Номер заказа: 70111569 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 11,8° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R262 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD635-5-3(8x23) Номер заказа: 70103854 Dot lasermodule, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 8x23mm, class 3R 18.40 EUR |
![]() | |
|---|---|
| AMD450-10-3(12X40)-F300-C2500 Номер заказа: 70160918 modulated Dot lasermodule, blue, 450nm, 10mW, 3V DC, 12x40mm, class 3R, focus 300mm, Power control (0-3V) 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DA635-1-5-F(12x60) Номер заказа: 70112443 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 12x60mm, class 2 101.60 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-660 Номер заказа: 70140347 Laser Safety Eyewear, complete protection, universal fit, comfortable fit over prescription glasses or alone, adjustable temples, side-shields for wide field of view, CE Certified ,Fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic Logo imprint * ● Wavelength: 180-315nm, lb rating D LB6 + R LB4 ● Wavelength: >315-400nm, lb rating DR LB4 ● Wavelength: >615-660nm, lb rating DIR LB3 * ● Wavelength: >660-665nm, lb rating DIR LB4 ● Wavelength: >665-715nm, lb rating D LB4 + IR LB5 ● Wavelength: 694nm, lb rating IR LB7 * Especially suitable for: Laser UV 180nm and RED 660nm 310.84 EUR |
Учитывая область применения лазерных технологических систем нужно обращать внимание на аспекты обеспечения безопасности. Узнайте больше в нашем Руководстве по безопасности
To the safety guide
Лазерные модули с геометрическими формами для любой сферы применения.
Узнайте больше!