F450-50-3(14x147)-S-FIBER3M
Fiber lasermodule, blue, 450nm, 50mW, 3V DC, 14x147mm, class 3B, FC connector,…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 532nm (grün) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 2 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Solid State (YVO4+KTP) |
| Stability | +/- 20% @ 15-30°C |
| Protection Lens | Ja |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1360mm |
| Focus | Vast |
| Output Aperture | 6mm |
| Potential of Housing | VDD(+) |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 125 - 375, typ 250mA |
| Housing Color | cyan |
| Connector | 2.5 mm DC plug (GND pole inner) |
| Operating Temperature | 15°C - 30°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Warm up time | <15min |
| Power Supply included | Ja |
| Weight | 43g |
| Power Supply | Power Supply, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max, Connector 2,5x5,5x9,5mm center negative |
| Alpha | 13.3° |
| Beta | 0.74° |
| a | 23.4mm |
| b | 1.3mm |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-5-5(16x62)-DOE Bestel Nr.: 70120004 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 5mW, 5V DC, 16x62mm, class 3R 136.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE289-532-5-3-F(12X55) Bestel Nr.: 70181692 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 12x53.5mm, class 2M, incl. DOE289, PC Cross 15° @532nm 302.44 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-1-5(9x21)110-F1000 Bestel Nr.: 70142273 Line lasermodule, red, 110°, 650nm, 1mW, 3-5V DC, 9x21mm, class 1 36.89 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH650-24-3(14x45)-F275 Bestel Nr.: 70117196 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 24mW, 3V DC, 14x45mm, class 2M, fokus 275mm 193.19 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE244-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70119329 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 13x13 DOTS - PC - 8x1,2mm 5.3° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R244 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD532-5-3(16X90) Bestel Nr.: 70161359 Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x90mm, class 3R 145.29 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R262 Bestel Nr.: 70108194 Diffractive Optical Element DOE Viewfinder ( Dot Square ) PC - 8x1,2mm 10° @532nm 49.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD532-20-3(20x80)45-PL Bestel Nr.: 70106008 isolated Line lasermodule, green, 45°, 532nm, 20mW, 3V DC, 20x80mm, class 2 319.24 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!