DG635-3-3(12x34)
focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 3mW, 3V DC, 12x34mm, class 3R
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 650nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 45° |
| Line Thickness | <0.3mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 2000mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 5.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >5000h |
| Operating Voltage | 2.7 - 3.3, typ 3V DC |
| Operating Current | 15 - 45, typ 30mA |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 73g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 3.3V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3.3W max. |
![]() | AM1-1203SZ Bestel Nr.: 70114928 DC DC Converter IN=12V OUT=3V 1 Watt (300 mA) 16.72 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE233-635-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111330 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW, DOE 7 Lines (Square Area) - PC - 8x1,2mm 30° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R233 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-4-3(12X34)10DEG-F3000-CON Bestel Nr.: 70183962 Line laser, green, 10°, 520nm, 4mW, 3V DC, 12x34mm, Class 1M, Maximum line deflection 0.2%, Focus 3m, DC barrel connector 2.5mm 65.46 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MULTI-MOUNT-15(45x75)-MAGNETIC Bestel Nr.: 70135633 Mount for Lasermodul 15mm, Diameter 45mm, Height 75mm, Magnetic Mount 72.18 EUR |
![]() | |
|---|---|
| CB850-15-5(16x45)10DEG-F300-POTI Bestel Nr.: 70119732 isolated cross lasermodule, red, 10°, 850nm, 15mW, 5V DC, 16x45mm, class 3R, focus 300mm, with potentiometer for output power regulation 336.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFBAT-AA03 Bestel Nr.: 70103427 Batterypack with stripped/tinned wires, Output: 3V DC, incl. 2 x AA cell 4.54 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE267-532-50-230(40x210) Bestel Nr.: 70138863 focusable isolated DOE line lasermodule, green, 532nm, 50mW, 230V AC, 40x210mm, class 3R, incl. mounting, incl. DOE-DE-R267 Line 30° 932.69 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-532-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70111095 DOE Laser Module 532nm, green, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-1-24-F(12x54)-CON-DOE Bestel Nr.: 70120554 focusable isolated DOE lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x54mm, class 2, prepared for mounting a standard DOE 8x1,2mm. with M12 connector 167.98 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!