LE650-2.6-5(16x32)10DEG
red, line lasermodule, 10°, 650nm, 2.6mW, 5V DC, 16x32mm, class 1
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 10mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.5 - 5.5, typ 5V DC |
| Operating Current | 10 - 80, typ 45mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 25g |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE354-635-5-6(10X24) Bestel Nr.: 70181517 DOE Laser Module 635nm, red, 5mW,DOE Square Grid 10x10 Lines 38.7° @660nm, 5V DC, Ø10x24mm, Laser Class 1M with DOE-DE-R354 104.96 EUR |
![]() | |
|---|---|
| MDC635-2-5(8.5x30.5) Bestel Nr.: 70141047 Modulated isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 2.0mW, 5V DC, 8.5x30.5mm, class 3R 86.47 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB635-5-3-FA(14x48)-ADJ Bestel Nr.: 70125580 focusable isolated dot laser, red, 635nm, 5mW, 3V DC, 14x48mm, class 3R 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LF-OPTI-CLEAN Bestel Nr.: 70106381 Reinigungsflüssigkeit für Optiken 10ml 16.77 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE252-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118902 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 5 LINES - PC - 8x1,2mm 23.9° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R252 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-405-532-BOX Bestel Nr.: 70143348 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable fit over glasses or alone, adjustable arms, side protection for a wide field of vision, CE-certified, fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print - Wavelength: 180-315nm, protection levels D LB7 + IR LB4 Wavelength: >315-532nm, protection level DIRM LB6 - Especially suitable for: Laser BLUE 405nm, BLUE 445nm, BLUE 450, GREEN 520nm and GREEN 532nm Included: Wall holder for safe storage of laser safety glasses - Box made of ABS plastic - Patented tilt opening for quick and easy retrieval - Includes sticker to indicate the wavelength range - Mounting material for wall installation is included 1x sticker with mandatory sign "Wear safety glasses" 1x sticker indicating dangers from optical radiation 268.82 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DBI650-1-24-FA(12X60)-F3400-CON Bestel Nr.: 70156492 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 24V DC, 12x60mm, class 2, M8-Connector 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD635-0.4-3(12x34) Bestel Nr.: 70112955 adjustable dot laser, red, 635nm, 0.4mW, 3V DC, 12x34mm, class 1 50.34 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!