F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | DOE |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 5mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Operating Distance | 2m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 300mm |
| Wire type | 18AWG, black, 3,6mm |
| Focus | instelbaar |
| Output Aperture | 5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 23.7 - 24.3, typ 24V DC |
| Operating Current | 2 - 25, typ 5mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 25g |
| Alpha | 24.7° |
| Beta | 17.6° |
| Gamma | 0.27° |
| Delta | 17.6° |
| Diameter (without holder) | 8mm |
| Material | PC |
| Stripping of wire | 5mm |
| Stripping of cable cover | 50mm |
![]() | LFNT-24-C Bestel Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC520-15-24-F(16x65)-QCW Bestel Nr.: 70121032 isolated, adjustable line lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 90°, 15mW, 12V-24V DC, 16x65mm, class 2M, internal modulation, flash frequency 1kHz 420.08 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE206-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118933 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 17x17 Dots - PMMA - 8x1mm 21° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R206 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICO-LPG-780-1064 Bestel Nr.: 70140330 Laser safety glasses, full protection, universal fit, comfortable to wear over glasses or alone, adjustable temple arms, side protection for a wide field of view, CE-certified, fitover - 144mm x 145mm x 50mm, with Picotronic logo print ● Wavelength: 190-315nm, protection levels D LB8 + IR LB4 ● Wavelength: >315-420nm, protection level DIR LB5 ● Wavelength: >420-445nm, protection level DIR LB4 ● Wavelength: 765-1100nm, protection level DIRM LB5 ● Wavelength: 775-1085nm, protection levels D LB5 + IRM LB6 ● Wavelength: 790-1080nm, protection levels D LB6 + IRM LB7 ● Wavelength: 950-1085nm, protection level DIRM LB6 ● Especially suitable for: Laser INFRARED 780nm, INFRARED 850nm, INFRARED 905nm, and INFRARED 1064nm 403.28 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB658-50-24(40x210) Bestel Nr.: 70115475 Isolated line laser module, red, 90°, 658nm, 50mW, 24V DC, 40x210mm, Class 2M, incl. mounting bracket 478.91 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LI650-2.8-5(9x22)-PL-C210 Bestel Nr.: 70115710 isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 2.8mW, 5V DC, 9x22mm, class 1 50.34 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LH532-30-24(20x120)-M12 Bestel Nr.: 70130676 isolated Line lasermodule, green, 90°, 532nm, 30mW, 24V DC, 20x120mm, class 2M, with connector M12 without cable 369.66 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LD650-5-5(14x45)45DEG-WP Bestel Nr.: 70129410 isolated linelaser, red, 650nm, 5mW 5V DC, 45 degree, 14x45mm, class 1, focus 1000mm, waterproof IP67 120.92 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE-DE-R240 Bestel Nr.: 70107968 Diffractive Optical Element DOE 1:16 DOT Circle - PC - 8x1,2mm 10.8° @635nm 49.50 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!