F635-1-5(42x105x62)
Fiber lasermodule, red, 635nm, 1mW, 5V DC, 42x62x105mm, class 2M, FC connector,…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 635nm (rot) |
| Optical Power | 1mW |
| Laser Class | 1 |
| Divergence | 0.5mrad |
| Fan Angle | 90° |
| Line Thickness | <0.5mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | acryl lense |
| Laser technology | Single Mode Diode |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Cable length | 1300mm |
| Wire type | Belden, Typ 1007, 26AWG |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 3mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Max. Mod. Frequency | 1kHz |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 4.8 - 5.3, typ 5V DC |
| Operating Current | 20 - 50, typ 35mA |
| Housing Color | zwart |
| Operating Temperature | -20°C - 50°C |
| Storage Temperature | -40°C - 80°C |
| Weight | 50g |
| Power Supply | Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. |
| Stripping of wire | 5mm |
![]() | LFNT-5 Bestel Nr.: 70114683 Power Supply with stripped/tinned wires, Output: 5V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 3W max. 22.61 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DI650-1-5(8x21)-AP Bestel Nr.: 70109979 isolated Dot lasermodule, red, 650nm, 1mW, 5V DC, 8x21mm, class 2, axial parallel 46.97 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFD650-5-3(12x32) Bestel Nr.: 70104561 Dot lasermodule, red, 650nm, 5mW, 3V DC, 12x32mm, class 3R 10.00 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB520-10-24-FA(20x80)F22000PL-WP Bestel Nr.: 70147056 isolated dot lasermodule, green, 520nm, 10mW, 24V DC, 20x80mm, class 3R, Water proof IP 67, Focal position 22000mm, cable length C5000 378.07 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LC650-5-3-F(14x45)-NT Bestel Nr.: 70125924 focusable isolated Line lasermodule, red, 90°, 650nm, 5mW, 3V DC, 14x45mm, class 1, incl. power supply 129.33 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LFL635-10-3(9x25)4DEG Bestel Nr.: 70109955 Line lasermodule, red, 4°, 635nm, 10mW, 3V DC, 9x25mm, class 3R 35.21 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LE520-45-24(40x210) Bestel Nr.: 70121773 isolated Line lasermodule, direct green, 90°, 520nm, 45mW, 24V DC, 40x210mm, class 2M, incl. Mounting 831.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3(22x105)-S-AP Bestel Nr.: 70122305 Dot laser module, green, 532nm, 1mW, 3V DC, 22x105mm, Class 2, includes switch and CR123A battery 252.02 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-15-230(35x210)-DOE Bestel Nr.: 70115291 focusable isolated DOE lasermodule, green, 532nm, 15mW, 230V AC, 35x210mm, class 3B 638.57 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!