DF520-10-24(12x40)
Dot lasermodule, direct green Laserdiode, 520nm, 10mW, 12-24V DC, 12x40mm, clas…
Verbaast het u om hier openlijke prijzen te vinden? Bij andere aanbieders ontvangt u uitsluitend individuele offertes? Onze calculaties zijn gebaseerd op transparantie, vertrouwen en gelijke behandeling van onze klanten - en u heeft de mogelijkheid om te vergelijken!
| Stuks: | 10 | 50 | 100 | 250 | 500 | 1000 |
| Korting: | 10% | 15% | 20% | 25% | 30% | 35% |
| Warranty | 1Jahre |
| Beam Shape | Lijn |
| Wavelength | 520nm (grün) |
| Optical Power | 30mW |
| Laser Class | 2M |
| Divergence | 0.6mrad |
| Fan Angle | 60° |
| Line Thickness | <0.5mm@0.5m |
| Operating Distance | 0.5m |
| Optics | Lensglas met AR-coating |
| Size | |
| Material | aluminium |
| Focus | fixed (500mm) |
| Output Aperture | 4.5mm |
| Potential of Housing | geïsoleerd |
| Lifetime | >10000h |
| Operating Voltage | 24V DC |
| Operating Current | 70 - 130, typ 100mA |
| Housing Color | zwart |
| Connector | CON-M12 |
| Operating Temperature | -20°C - 60°C |
| Storage Temperature | -40°C - 85°C |
| Weight | 52g |
| Power Supply | Laser Power Supply, Output: 24V DC, 1A, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: max. 24W, 4-Pin Industrial-M12-Connector |
| Protection Class | IPIP 64 |
![]() | LFNT-24-C Bestel Nr.: 70115055 Power Supply, Output: 24V DC, Input: 100-240V AC, 50-60Hz, Output Power: 24W max. SYS 1308-2424-W2E | 2,1 x 5,5 x 11 center positive 31.85 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DDI635-1-24(12x45)-C3000 Bestel Nr.: 70115956 focusable isolated Dot lasermodule, red, 635nm, 1mW, 24V DC, 12x45mm, cable 3m, class 2 89.83 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LB635-1-3(16x45) Bestel Nr.: 70109818 isolated Line lasermodule, red, 90°, 635nm, 1mW, 3V DC, 16x45mm, class 1 62.94 EUR |
![]() | |
|---|---|
| LOSIMOL-LOSOID-S1150C-50ML Bestel Nr.: 70150469 LOSIMOL special lubricants LOSOID S1150C, 50 ml in glass crucible 25.13 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-5-3(16x60) Bestel Nr.: 70100044 isolated Dot lasermodule, green, 532nm, 5mW, 3V DC, 16x60mm, class 3R 159.58 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DOE251-520-5-3(16x90)-NT Bestel Nr.: 70118780 DOE Laser Module 520nm, green, 5mW, DOE 7 LINES - PC - 8x1,2mm 8.6° with power supply, 3V DC, Ø16x90mm, Laser Class 2M with DOE-DE-R251 470.50 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DB670-2.5-3-FA(14x45) Bestel Nr.: 70120059 isolated Dot lasermodule, red, 670nm, 2.5mW, 3V DC, 14x45mm, class 3R, Round spot 136.05 EUR |
![]() | |
|---|---|
| PICOMARK-650-1000-60DEG Bestel Nr.: 70159288 collimated isolated Line lasermodule, red, 60°, 650nm, 1000mW, 230V, 80x80mm, class 3B 1,109.16 EUR |
![]() | |
|---|---|
| DD532-1-3-F(12X50)-CON Bestel Nr.: 70193152 Adjustable dot laser module, green, 532 nm, 1 mW, 3 V DC, Ø12x50 mm, Focus adjustable, Cable length 100 mm, Laser class 2M, with DC hollow plug 2.5mm 225.40 EUR |
Per toepassingsgebied zijn verschillende veiligheidaspecten van toepassing. Meer hierover vindt u in onze Veiligheids raadgever
To the safety guide
Lasermodules met geometrische patronen talloze praktische toepassingen.
Meer te weten komen!